Szücsi József
M. kir. 30. h. gye.

A háború első pillanatától a tűzvonalban volt. Szerbiától kezdve az összes harctereket végig harcolta. 1914. november hó 14-én már súlyosan sebesült s ugyanekkor kapta a bronz vitézségi érmet s első volt az ezred kitüntetettjei között. 1916-ban a kirlibabai harcokban rendkívül értékes felderítő és járőrszolgálatáért ahol személyes botorságának és rátermettségének több alkalommal tanújelét adta, a kisezüs éremmel lett kitüntetve. 1917. szeptember 30-án az oroszharctéren mint járőrparancsnok néhány emberével bátor és rettenthetetlen elszántsággal rajtaütött a sokszoros túlerőben lévő ellenséges tábori őrsön. Rendkívül súlyos és veszedelmes tüzelés és harcok után a tábori őrsöt elfogta, miáltal a hátsó állásokban előnyomulásra kész csapataink munkáját megkönnyítette és támadásukat lehetővé tette. — Azokban a harcokban, amelyeknek sikeres kimenetele nagyrészt az ő bátorságának vitézségének és rátermettségének volt köszönhető. Ezekben a harcokban 1917. november 9-én hősi halált halt.



Forrás: Dédnokájának szíves közlése
 



Kirják István
Cs. és kir. 21. rep. szd.

Kirják István 21. repülőszázadbeli szakaszvezető 1917. november 9-én vadászgépével egy felderítő gépet kísért, amikor egy - a felhőből hirtelen előbukkanó - ellenséges vadászgép támadta meg a felderítő gépet.
Kirják azonnal fölismerve a veszélyt, nekitámadt és elkeseredett légiharcban lelőtte az ellenséges gépet. Kirják elsőrendű vadászrepülő volt és több ízben tüntette ki magát. Hősiességéért az arany vitézségi érmet kapta.
 

Forrás: Sőregi Zoltán szíves adatközlése